Контакти  +38 (044) 4083945                        gimnazia13@ukr.net
Соціальні мережі

24.10.2023

"Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 

24 жовтня в гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 
Захоплюючим ігровим моментом для педагогів була 
техніка психологічної самодопомоги.

20.10.2023

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ
До Дня української писемності та мови для учнів 7 - 11-х класів та вчителів-філологів відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» .
Керівниція цього онлайн каталогу та багатьох інших кроссекторальних проєктів - Надія Грачова; авторка сценаріїв і тестів - Ольга Ходацька, доктор філософії, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13; креативна дизайнерка - Олена Черкун; перекладачка - Марія Головань, вчителька англійської мови гімназії-інтернату № 13.
  Долучайтеся до проєкту «Українська література в коміксах», який репрезентує інноваційне інтерактивне вивчення української літератури з максимальним урахуванням не лише освітніх, але й насущних соціокультурних, ідеологічних і життєвих викликів драматичного сьогодення.

20.10.2023

ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ 
20 жовтня в  Гімназія - інтернат 13 м.Києв  відбулося цікаве та колоритне свято "Гарбузові витребеньки".
Родзинкою цього дня у гімназії стала виставкова інсталяція, виконана у помаранчевому "гарбузовому" стилі. "Створюємо і розвиваємо, плекаємо і примножуємо СВОЄ, РІДНЕ, українське!
🎃 💙 💛

19.10.2023

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ГІМНАЗІЇ 2023
Наші маленькі НУШівці граючись вигадують і втілюють в життя свої ідеї, фантазії, розвивають моторику і творче мислення. Діти з задоволенням ідуть до гімназії, де їх чекає креативна вчителька Бала С.А., яка стала модераторкою інтерактивного мовного заходу.

18.10.2023

Мовна вікторина 
 «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів 5-А класу було проведено мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе - рідна мова». Діти проявили свої знання й отримали заохочувальні призи. Під час вікторини панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Всі учасники освітнього процесу залишилися задоволені. 
Модератор заходу -учитель української мови Костенко С.В та класний керівник Горюнова О.М

17.10.2023
ЛІДЕРСЬКИЙ МАРАФОН 2023
Демократичне врядування - обов'язкова умова формування культури демократії та розвитку громадянських компетентностей в освітньому закладі. 
В рамках учнівського самоврядування "KIDS"  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  діють активні платформи:
✅ "ВзаємоДія" - мотиваційна платформа культури демократії гімназії 
✅  "Комунікація та гармонія"
✅ "Проєктна платформа"
На установчих зборах лідерського активу "Форум ідей" визначили, що залучення учнівських колективів до реалізації лідерських проєктів - це запорука успіху лідерської роботи. Тому було запропоновано долучитися до інтерактиву "Краща модель класного самоврядування".
"...ми прагнемо до доброчесної гімназійної спільноти, в якій нам більше дозволяють та уповноважують, а не регламентують та обмежують. В даному аспекті ми відчуваємо підтримку в трикутнику співпраці" - президентка "KIDS" Аріна Д.

16.10.2023
16 жовтня - у Всесвітній день хліба  🍞 🍞  у  Гімназія - інтернат 13 м.Києва   проведено пізнавальні освітні заходи за локаціями:
✅  Випікаємо, дегустуємо, смакуємо "Хліб наша сила, хліб - наша святість"
✅  Бібліотечний кінозал "Цікаві факти про хліб"
✅  Гра - бродилка "Як хліб на стіл прийшов"
✅  "Хліб - краса праці, і сила духу українців" інтерактивна гра

12.10.2023
Учні, батьки, педагоги  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  ярмаркували, щоб зібрати кошти на дрон для воїнів  110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка .
Зазначимо, що це вже наш 4 дрон, який стає очима воїнів на передовій. Продовжуємо збирати, плести, донатити, фасувати - долучайтеся!!!
🇺🇦

Наближаємо Перемогу разом 
💙 💛

10.10.2023

10 жовтня світова спільнота відзначає День ментального здоровʼя.

Впродовж дня 

Гімназія - інтернат 13 м.Києва

практичний психолог Сірак Л.П. познайомила дітей з іграми та вправами для стабілізації емоційного стану, а також як впоратися зі складними емоціями.

Дбати про ментальне здоров’я – вимога часу, у якому живемо. Це внутрішній ресурс, щоб жити життя, не втрачати власну опору та ставати опорою для інших.

06.10.2023

НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ - ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

Відбулася очікувана зустріч учнів 7-Б класу з Лапанем Іваном Андрійовичем, воїном 116 окремої бригади територіальної оборони на позивний - «Професор». Під час зустрічі дітей зацікавила розповідь військового про модифікацію дронів-розвідників. До початку повномасштабного вторгнення Лапань І.А. був улюбленим викладачем студентів КНУБА, заступником декана. В рамках зустрічі діти додали, що оператори дронів - справжні джедаї.

Дрони - очі військових. Донатимо на дрони.

14.03.2022
УЧИТЕЛЯМ, УЧНЯМ, БАТЬКАМ!
Вже з понеділка, 14 березня 2022 року, запускаємо Всеукраїнський онлайн розклад – він доступний за посиланням. ( https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad ) для всіх класів. 
Трансляція уроків також буде відбуватися на телеканалах Піксель, Плюсплюс, Суспільне.
Уроки також будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.
Щоб не допустити незворотних втрат у освіті, уже з 14 березня освітній процес у більшості регіонів буде відновлений. Він буде проходити з використанням технологій дистанційного навчання. Для зручності організації цього процесу для великої кількості дітей, зокрема евакуйованих, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад  bit.ly/3I05Qup .
Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням. Докладніше:  bit.ly/3w6G99f

24.02.2022.

Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

21.02.2022.
У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього
  Небесна сотня білих журавлів,
  Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
  Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

18.02.2022.
18 лютого в гімназії відбувся #Всеукраїнський #урок #з #медіаграмотності.
Урок покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Учні 9 класу обговорили різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин
#медіаграмотність_2022

14.02.2022.
Рогова Анастасія, учениця 10 класу гімназії, переможиця районного етапу МАН відділення біології та хімії, секції медицини, завітала до учнів 2-А класу, щоб презентувати цікавинки свого наукового дослідження "Профілактика та лікування хвороб людини за допомогою дельфінотерапії"🐬🐬
"...на власному прикладі я довела, що дельфінотерапія має не лише лікувальні властивості, а й піднімає настрій, надає позитивні емоції, дарує можливість спілкування з друзями - дельфінами" - Рогова Анастасія.
Учні були захоплені цікавим проєктом, долучилися до малювання, підтримали запропоновані активності.

12.02.2022.
НЕФОРМАЛЬНЕ НАВЧАННЯ - ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - РАДІСТЬ СПІЛКУВАННЯ.
Готуючись до ЗНО з української літератури, ми разом з одинадцятикласниками ласували смаколиками, пили запашний чай, говорили про любов славетних українських письменників у листах і в житті та про кохання героїв художніх творів.
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури.

♥️Свято наближається ♥️
♥️Валентинки приготуй,
І даруй, 💕даруй, 💞даруй💖💗💓.
Безліч чудових ідей Валентинок з паперу!!! Легко, просто і натхненно виходять у нашої малечі яскраві сердечка❤️♥️. Приєднуйтесь! 🙌 Кожному приємно зробити "валентинку" для дорогої людини своїми руками♥️💖

Питання вибору професії є дуже актуальним сьогодні, особливо якщо ти - одинадцятикласник. То чому ж не поговорити про професії мрії, та ще й англійською мовою?)   
Урок-проєкт учнів 11 класу  "Моя майбутня професія"  показав, що наші учні готові прийняти challenge від дорослого життя і впевнено крокувати назустріч своїй мрії!
Модератор - вчитель іноземних мов, Марія Головань

Першокласники святкують " 1️⃣ 0️⃣ 0️⃣  днів навчання в гімназії 📚 📝 ". Ми вже можемо.... читати, писати, виконувати складні вправи з фізичної культури, творити, фантазувати, мріяти 📚 ✏️ ⛹️ 🏋️ 🔮 … І сьогодні, провчившись 100 днів у школі, ми довели, що ми - ГІМНАЗИСТИ  🧑‍🎓 .

#БЕЗПЕЧНА_ШКОЛА_ВІД_А_ДО_Я

Майстер - клас з правил дорожнього руху "Безпека на дорозі. Види переходів" провели учні 7-А класу для учнів 3-А класу. Під час заходу діти переглянули навчальну презентацію, виготовили дорожні знаки та тематичний колаж, отримали буклети безпеки.

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА ВІД А ДО Я
Використання lego конструктора в позаурочній діяльності.
0️⃣7️⃣ лютого – 🧯День народження вогнегасника🧯
Про це учні 3-Б класу дізналися під час інтерактивного практичного заняття з використанням lego конструктора.
Відбулася "гра по новому" - з прийомами імітації реальної ситуації. Діти творчо подолали нестандартні виклики.
⛷️СПОРТ ЄДНАЄ УКРАЇНУ, СПОРТ ЄДНАЄ НАРОДИ!! 🏂
0️⃣4️⃣ лютого, в Пекіні дано старт XXIV зимовим Олімпійським іграм.
Сьогодні в гімназії проведено інформаційно - просвітницький challenge "Спорт єднає Україну, спорт єднає народи!"🥌🏒⛸️
"Це найбільші у світі змагання із зимових видів спорту, які відбуваються раз на чотири роки і триватимуть вони 19 днів (04-20 лютого). Україну на цих змаганнях представлятимуть 4️⃣5️⃣ спортсменів, які виборюватимуть нагороди в 1️⃣2️⃣ спортивних дисциплінах 🎿🛷🥌⛸️🏒. Вболіваємо за наших спортсменів!!!" - гімназійний пресцентр.
УЧНІ - ВЧИТЕЛІ - ПИСЬМЕННИКИ
"Книга — це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного" ( М. Рильський).
В учнів 11-го класу неперевершені емоції від презентації книги "Там, де починається Солом'янка", що народилася в Публічних бібліотеках Солом'янки (видавництво "Фенікс", авторка ідеї - Іванна Щербина. Над випуском працювали: Наталка Капустянська, Оксана Молчанова, Марія Шеремет, Гульнара Кутибаєва).
Учні 1- А класу привітали медичних працівників гімназії з професійним святом та дізналися багато цікавого про професію лікаря 😷🧑‍⚕️
Всесвітній день читання вголос📚🔊📖(02 лютого 2022 року)
В клубі Chitachi учні продовжили читати вголос казку "Кажан Жан".  
Діти були в захваті від сюжету: як важливо досягати мети, але пам'ятати про можливі небезпеки на шляху до її досягнення. Активно обговорювали вчинок Кажана і вирішили, що наполегливість - це добре, а безпека - перш за все!
 
 
ЦІКАВА КНИГА - УВАЖНИЙ ЧИТАЧ - ЖВАВЕ ОБГОВОРЕННЯ
Учні 11-го класу в рамках проєкту "Письменниця йде на урок" разом читають історично-любовний роман сучасної письменниці Тетяни Белімової "Винуваті люди"
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури. 
 АРТ- технології в дії!
  Ляльковий театр - це унікальне дійство, де актори і казкові герої разом створюють неповторні історії. Диво "живої" іграшки можливе!
 Учні 2-Б класу поділилися таємницями казкових героїв, які ожили і заговорили у сюжетних казках на новий лад. У дітей фінал відомих всім казок - емоційно позитивний, наповнений добром та співпереживанням.
 31 січня 2022 - День малювання сонця на снігу 🌞🎨
Учні початкової школи під час прогулянки зимовий похмурий день перетворили на сонячну феєрію

26.01.2022 року учні 1- Б класу реалізували виховний проєкт "ПОРТРЕТ ЩАСЛИВОЇ РОДИНИ"

Мета проєкту: формування у дітей ставлення до родини як до життєвої цінності.

До 104-ї річниці бою під Крутами в гімназії відбулися патріотичні заходи:
Відео роздум  "Молодь говорить про героїв Крут";
Інформаційний дайджест  " Пам'ять Крут ";
Інформаційні хвилинки від лідерів учнівського самоврядування для молодшої школи "Подвиг героїв Крут".
Герої Крут стали взірцем захисника Батьківщини - як і кіборги в новітній історії України.

Lego day's в гімназії (28.01 2022)

Сучасній школі відповідає інноваційна LEGO - система. «Навчання через дію» — LEGO-конструювання допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, будувати і фантазувати, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.
Це дає повну свободу дій учням молодшої школи. Робота є жвавою і цікавою і відкриває абсолютно нові перспективи, де немає меж фантазії
 

22 січня Україна відзначає День Соборності. До цієї дати в гімназії було проведено цикл патріотичних заходів:
✅  На Present podium гімназії - година державності "Вона - наш вимір, наша мрія, соборна вільна Україна".
✅  Гімназійний радіовісник "Акт Злуки УНР і ЗУНР- втілення ідеї Соборністі України".
✅  Історичний екскурс для учнів початкової школи "З вічною думкою про єдність на своїй землі".
Модератори заходів - Возненко С.Є., директор гімназії, Дзюба В.О, заступник директора з ВР.

 З метою обміну досвідом, виявлення інноваційних підходів у контексті розв’язання проблем проєктування розвитку обдарованої особистості, проведення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей 28 жовтня 2021 р. у гімназії-інтернаті №13 м. Києва було проведено психолого-педагогічний семінар "Теоретико - методологічні засади психологічної допомоги обдарованій особистості в освітньому процесі".  
 Модератори заходу: Сватко Г.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, Сірак Л.П., практичний психолог

 26.10.2021 р. в гімназії-інтернаті #13 відбулося засідання педагогічної ради "Удосконалення рівня професійної компетентності - один із основних напрямів реформування освіти" Доповідач Кувшинова О.В. наголосила, що за новим професійном стандартом учитель працює над формуванням загальних та професійних компетентностей, які об'єднано у 5 трудових функцій (навчання учнів предметів, партнерська взаємодія, організація безпечного та здорового освітнього середовища, управління освітнім процесом та безперервний професійний розвиток).  Учителі Нової української школи поділилися досвідом упровадження інноваційних технологій в осітній процес.
В рамках підготовки гімназії-інтернату #13 м. Києва до здійснення самоаналізу діяльності 25.10.2021 р. відбувся методичний дайджест "Самоаналіз освітньої діяльності закладу освіти",під час якого члени творчої групи ознайомилися з основними напрямками організації самооцінки та способами її формування, окреслили завдання на наступний місяць. 
Модератор заходу - заступник директора з навчально-виховної роботи Кондрицька К.В. 

24.10.2023

"Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 

24 жовтня в гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 
Захоплюючим ігровим моментом для педагогів була 
техніка психологічної самодопомоги.

20.10.2023

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ
До Дня української писемності та мови для учнів 7 - 11-х класів та вчителів-філологів відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» .
Керівниція цього онлайн каталогу та багатьох інших кроссекторальних проєктів - Надія Грачова; авторка сценаріїв і тестів - Ольга Ходацька, доктор філософії, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13; креативна дизайнерка - Олена Черкун; перекладачка - Марія Головань, вчителька англійської мови гімназії-інтернату № 13.
  Долучайтеся до проєкту «Українська література в коміксах», який репрезентує інноваційне інтерактивне вивчення української літератури з максимальним урахуванням не лише освітніх, але й насущних соціокультурних, ідеологічних і життєвих викликів драматичного сьогодення.

20.10.2023

ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ 
20 жовтня в  Гімназія - інтернат 13 м.Києв  відбулося цікаве та колоритне свято "Гарбузові витребеньки".
Родзинкою цього дня у гімназії стала виставкова інсталяція, виконана у помаранчевому "гарбузовому" стилі. "Створюємо і розвиваємо, плекаємо і примножуємо СВОЄ, РІДНЕ, українське!
🎃 💙 💛

19.10.2023

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ГІМНАЗІЇ 2023
Наші маленькі НУШівці граючись вигадують і втілюють в життя свої ідеї, фантазії, розвивають моторику і творче мислення. Діти з задоволенням ідуть до гімназії, де їх чекає креативна вчителька Бала С.А., яка стала модераторкою інтерактивного мовного заходу.

18.10.2023

Мовна вікторина 
 «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів 5-А класу було проведено мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе - рідна мова». Діти проявили свої знання й отримали заохочувальні призи. Під час вікторини панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Всі учасники освітнього процесу залишилися задоволені. 
Модератор заходу -учитель української мови Костенко С.В та класний керівник Горюнова О.М

17.10.2023
ЛІДЕРСЬКИЙ МАРАФОН 2023
Демократичне врядування - обов'язкова умова формування культури демократії та розвитку громадянських компетентностей в освітньому закладі. 
В рамках учнівського самоврядування "KIDS"  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  діють активні платформи:
✅ "ВзаємоДія" - мотиваційна платформа культури демократії гімназії 
✅  "Комунікація та гармонія"
✅ "Проєктна платформа"
На установчих зборах лідерського активу "Форум ідей" визначили, що залучення учнівських колективів до реалізації лідерських проєктів - це запорука успіху лідерської роботи. Тому було запропоновано долучитися до інтерактиву "Краща модель класного самоврядування".
"...ми прагнемо до доброчесної гімназійної спільноти, в якій нам більше дозволяють та уповноважують, а не регламентують та обмежують. В даному аспекті ми відчуваємо підтримку в трикутнику співпраці" - президентка "KIDS" Аріна Д.

16.10.2023
16 жовтня - у Всесвітній день хліба  🍞 🍞  у  Гімназія - інтернат 13 м.Києва   проведено пізнавальні освітні заходи за локаціями:
✅  Випікаємо, дегустуємо, смакуємо "Хліб наша сила, хліб - наша святість"
✅  Бібліотечний кінозал "Цікаві факти про хліб"
✅  Гра - бродилка "Як хліб на стіл прийшов"
✅  "Хліб - краса праці, і сила духу українців" інтерактивна гра

12.10.2023
Учні, батьки, педагоги  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  ярмаркували, щоб зібрати кошти на дрон для воїнів  110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка .
Зазначимо, що це вже наш 4 дрон, який стає очима воїнів на передовій. Продовжуємо збирати, плести, донатити, фасувати - долучайтеся!!!
🇺🇦

Наближаємо Перемогу разом 
💙 💛

10.10.2023

10 жовтня світова спільнота відзначає День ментального здоровʼя.

Впродовж дня 

Гімназія - інтернат 13 м.Києва

практичний психолог Сірак Л.П. познайомила дітей з іграми та вправами для стабілізації емоційного стану, а також як впоратися зі складними емоціями.

Дбати про ментальне здоров’я – вимога часу, у якому живемо. Це внутрішній ресурс, щоб жити життя, не втрачати власну опору та ставати опорою для інших.

06.10.2023

НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ - ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

Відбулася очікувана зустріч учнів 7-Б класу з Лапанем Іваном Андрійовичем, воїном 116 окремої бригади територіальної оборони на позивний - «Професор». Під час зустрічі дітей зацікавила розповідь військового про модифікацію дронів-розвідників. До початку повномасштабного вторгнення Лапань І.А. був улюбленим викладачем студентів КНУБА, заступником декана. В рамках зустрічі діти додали, що оператори дронів - справжні джедаї.

Дрони - очі військових. Донатимо на дрони.

14.03.2022
УЧИТЕЛЯМ, УЧНЯМ, БАТЬКАМ!
Вже з понеділка, 14 березня 2022 року, запускаємо Всеукраїнський онлайн розклад – він доступний за посиланням. ( https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad ) для всіх класів. 
Трансляція уроків також буде відбуватися на телеканалах Піксель, Плюсплюс, Суспільне.
Уроки також будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.
Щоб не допустити незворотних втрат у освіті, уже з 14 березня освітній процес у більшості регіонів буде відновлений. Він буде проходити з використанням технологій дистанційного навчання. Для зручності організації цього процесу для великої кількості дітей, зокрема евакуйованих, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад  bit.ly/3I05Qup .
Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням. Докладніше:  bit.ly/3w6G99f

24.02.2022.

Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

21.02.2022.
У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього
  Небесна сотня білих журавлів,
  Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
  Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

18.02.2022.
18 лютого в гімназії відбувся #Всеукраїнський #урок #з #медіаграмотності.
Урок покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Учні 9 класу обговорили різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин
#медіаграмотність_2022

14.02.2022.
Рогова Анастасія, учениця 10 класу гімназії, переможиця районного етапу МАН відділення біології та хімії, секції медицини, завітала до учнів 2-А класу, щоб презентувати цікавинки свого наукового дослідження "Профілактика та лікування хвороб людини за допомогою дельфінотерапії"🐬🐬
"...на власному прикладі я довела, що дельфінотерапія має не лише лікувальні властивості, а й піднімає настрій, надає позитивні емоції, дарує можливість спілкування з друзями - дельфінами" - Рогова Анастасія.
Учні були захоплені цікавим проєктом, долучилися до малювання, підтримали запропоновані активності.

12.02.2022.
НЕФОРМАЛЬНЕ НАВЧАННЯ - ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - РАДІСТЬ СПІЛКУВАННЯ.
Готуючись до ЗНО з української літератури, ми разом з одинадцятикласниками ласували смаколиками, пили запашний чай, говорили про любов славетних українських письменників у листах і в житті та про кохання героїв художніх творів.
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури.

♥️Свято наближається ♥️
♥️Валентинки приготуй,
І даруй, 💕даруй, 💞даруй💖💗💓.
Безліч чудових ідей Валентинок з паперу!!! Легко, просто і натхненно виходять у нашої малечі яскраві сердечка❤️♥️. Приєднуйтесь! 🙌 Кожному приємно зробити "валентинку" для дорогої людини своїми руками♥️💖

Питання вибору професії є дуже актуальним сьогодні, особливо якщо ти - одинадцятикласник. То чому ж не поговорити про професії мрії, та ще й англійською мовою?)   
Урок-проєкт учнів 11 класу  "Моя майбутня професія"  показав, що наші учні готові прийняти challenge від дорослого життя і впевнено крокувати назустріч своїй мрії!
Модератор - вчитель іноземних мов, Марія Головань

Першокласники святкують " 1️⃣ 0️⃣ 0️⃣  днів навчання в гімназії 📚 📝 ". Ми вже можемо.... читати, писати, виконувати складні вправи з фізичної культури, творити, фантазувати, мріяти 📚 ✏️ ⛹️ 🏋️ 🔮 … І сьогодні, провчившись 100 днів у школі, ми довели, що ми - ГІМНАЗИСТИ  🧑‍🎓 .

#БЕЗПЕЧНА_ШКОЛА_ВІД_А_ДО_Я

Майстер - клас з правил дорожнього руху "Безпека на дорозі. Види переходів" провели учні 7-А класу для учнів 3-А класу. Під час заходу діти переглянули навчальну презентацію, виготовили дорожні знаки та тематичний колаж, отримали буклети безпеки.

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА ВІД А ДО Я
Використання lego конструктора в позаурочній діяльності.
0️⃣7️⃣ лютого – 🧯День народження вогнегасника🧯
Про це учні 3-Б класу дізналися під час інтерактивного практичного заняття з використанням lego конструктора.
Відбулася "гра по новому" - з прийомами імітації реальної ситуації. Діти творчо подолали нестандартні виклики.
⛷️СПОРТ ЄДНАЄ УКРАЇНУ, СПОРТ ЄДНАЄ НАРОДИ!! 🏂
0️⃣4️⃣ лютого, в Пекіні дано старт XXIV зимовим Олімпійським іграм.
Сьогодні в гімназії проведено інформаційно - просвітницький challenge "Спорт єднає Україну, спорт єднає народи!"🥌🏒⛸️
"Це найбільші у світі змагання із зимових видів спорту, які відбуваються раз на чотири роки і триватимуть вони 19 днів (04-20 лютого). Україну на цих змаганнях представлятимуть 4️⃣5️⃣ спортсменів, які виборюватимуть нагороди в 1️⃣2️⃣ спортивних дисциплінах 🎿🛷🥌⛸️🏒. Вболіваємо за наших спортсменів!!!" - гімназійний пресцентр.
УЧНІ - ВЧИТЕЛІ - ПИСЬМЕННИКИ
"Книга — це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного" ( М. Рильський).
В учнів 11-го класу неперевершені емоції від презентації книги "Там, де починається Солом'янка", що народилася в Публічних бібліотеках Солом'янки (видавництво "Фенікс", авторка ідеї - Іванна Щербина. Над випуском працювали: Наталка Капустянська, Оксана Молчанова, Марія Шеремет, Гульнара Кутибаєва).
Учні 1- А класу привітали медичних працівників гімназії з професійним святом та дізналися багато цікавого про професію лікаря 😷🧑‍⚕️
Всесвітній день читання вголос📚🔊📖(02 лютого 2022 року)
В клубі Chitachi учні продовжили читати вголос казку "Кажан Жан".  
Діти були в захваті від сюжету: як важливо досягати мети, але пам'ятати про можливі небезпеки на шляху до її досягнення. Активно обговорювали вчинок Кажана і вирішили, що наполегливість - це добре, а безпека - перш за все!
 
 
ЦІКАВА КНИГА - УВАЖНИЙ ЧИТАЧ - ЖВАВЕ ОБГОВОРЕННЯ
Учні 11-го класу в рамках проєкту "Письменниця йде на урок" разом читають історично-любовний роман сучасної письменниці Тетяни Белімової "Винуваті люди"
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури. 
 АРТ- технології в дії!
  Ляльковий театр - це унікальне дійство, де актори і казкові герої разом створюють неповторні історії. Диво "живої" іграшки можливе!
 Учні 2-Б класу поділилися таємницями казкових героїв, які ожили і заговорили у сюжетних казках на новий лад. У дітей фінал відомих всім казок - емоційно позитивний, наповнений добром та співпереживанням.
 31 січня 2022 - День малювання сонця на снігу 🌞🎨
Учні початкової школи під час прогулянки зимовий похмурий день перетворили на сонячну феєрію

26.01.2022 року учні 1- Б класу реалізували виховний проєкт "ПОРТРЕТ ЩАСЛИВОЇ РОДИНИ"

Мета проєкту: формування у дітей ставлення до родини як до життєвої цінності.

До 104-ї річниці бою під Крутами в гімназії відбулися патріотичні заходи:
Відео роздум  "Молодь говорить про героїв Крут";
Інформаційний дайджест  " Пам'ять Крут ";
Інформаційні хвилинки від лідерів учнівського самоврядування для молодшої школи "Подвиг героїв Крут".
Герої Крут стали взірцем захисника Батьківщини - як і кіборги в новітній історії України.

Lego day's в гімназії (28.01 2022)

Сучасній школі відповідає інноваційна LEGO - система. «Навчання через дію» — LEGO-конструювання допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, будувати і фантазувати, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.
Це дає повну свободу дій учням молодшої школи. Робота є жвавою і цікавою і відкриває абсолютно нові перспективи, де немає меж фантазії
 

22 січня Україна відзначає День Соборності. До цієї дати в гімназії було проведено цикл патріотичних заходів:
✅  На Present podium гімназії - година державності "Вона - наш вимір, наша мрія, соборна вільна Україна".
✅  Гімназійний радіовісник "Акт Злуки УНР і ЗУНР- втілення ідеї Соборністі України".
✅  Історичний екскурс для учнів початкової школи "З вічною думкою про єдність на своїй землі".
Модератори заходів - Возненко С.Є., директор гімназії, Дзюба В.О, заступник директора з ВР.

 З метою обміну досвідом, виявлення інноваційних підходів у контексті розв’язання проблем проєктування розвитку обдарованої особистості, проведення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей 28 жовтня 2021 р. у гімназії-інтернаті №13 м. Києва було проведено психолого-педагогічний семінар "Теоретико - методологічні засади психологічної допомоги обдарованій особистості в освітньому процесі".  
 Модератори заходу: Сватко Г.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, Сірак Л.П., практичний психолог

 26.10.2021 р. в гімназії-інтернаті #13 відбулося засідання педагогічної ради "Удосконалення рівня професійної компетентності - один із основних напрямів реформування освіти" Доповідач Кувшинова О.В. наголосила, що за новим професійном стандартом учитель працює над формуванням загальних та професійних компетентностей, які об'єднано у 5 трудових функцій (навчання учнів предметів, партнерська взаємодія, організація безпечного та здорового освітнього середовища, управління освітнім процесом та безперервний професійний розвиток).  Учителі Нової української школи поділилися досвідом упровадження інноваційних технологій в осітній процес.
В рамках підготовки гімназії-інтернату #13 м. Києва до здійснення самоаналізу діяльності 25.10.2021 р. відбувся методичний дайджест "Самоаналіз освітньої діяльності закладу освіти",під час якого члени творчої групи ознайомилися з основними напрямками організації самооцінки та способами її формування, окреслили завдання на наступний місяць. 
Модератор заходу - заступник директора з навчально-виховної роботи Кондрицька К.В. 

24.10.2023

"Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 

24 жовтня в гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 
Захоплюючим ігровим моментом для педагогів була 
техніка психологічної самодопомоги.

20.10.2023

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ
До Дня української писемності та мови для учнів 7 - 11-х класів та вчителів-філологів відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» .
Керівниція цього онлайн каталогу та багатьох інших кроссекторальних проєктів - Надія Грачова; авторка сценаріїв і тестів - Ольга Ходацька, доктор філософії, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13; креативна дизайнерка - Олена Черкун; перекладачка - Марія Головань, вчителька англійської мови гімназії-інтернату № 13.
  Долучайтеся до проєкту «Українська література в коміксах», який репрезентує інноваційне інтерактивне вивчення української літератури з максимальним урахуванням не лише освітніх, але й насущних соціокультурних, ідеологічних і життєвих викликів драматичного сьогодення.

20.10.2023

ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ 
20 жовтня в  Гімназія - інтернат 13 м.Києв  відбулося цікаве та колоритне свято "Гарбузові витребеньки".
Родзинкою цього дня у гімназії стала виставкова інсталяція, виконана у помаранчевому "гарбузовому" стилі. "Створюємо і розвиваємо, плекаємо і примножуємо СВОЄ, РІДНЕ, українське!
🎃 💙 💛

19.10.2023

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ГІМНАЗІЇ 2023
Наші маленькі НУШівці граючись вигадують і втілюють в життя свої ідеї, фантазії, розвивають моторику і творче мислення. Діти з задоволенням ідуть до гімназії, де їх чекає креативна вчителька Бала С.А., яка стала модераторкою інтерактивного мовного заходу.

18.10.2023

Мовна вікторина 
 «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів 5-А класу було проведено мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе - рідна мова». Діти проявили свої знання й отримали заохочувальні призи. Під час вікторини панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Всі учасники освітнього процесу залишилися задоволені. 
Модератор заходу -учитель української мови Костенко С.В та класний керівник Горюнова О.М

17.10.2023
ЛІДЕРСЬКИЙ МАРАФОН 2023
Демократичне врядування - обов'язкова умова формування культури демократії та розвитку громадянських компетентностей в освітньому закладі. 
В рамках учнівського самоврядування "KIDS"  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  діють активні платформи:
✅ "ВзаємоДія" - мотиваційна платформа культури демократії гімназії 
✅  "Комунікація та гармонія"
✅ "Проєктна платформа"
На установчих зборах лідерського активу "Форум ідей" визначили, що залучення учнівських колективів до реалізації лідерських проєктів - це запорука успіху лідерської роботи. Тому було запропоновано долучитися до інтерактиву "Краща модель класного самоврядування".
"...ми прагнемо до доброчесної гімназійної спільноти, в якій нам більше дозволяють та уповноважують, а не регламентують та обмежують. В даному аспекті ми відчуваємо підтримку в трикутнику співпраці" - президентка "KIDS" Аріна Д.

16.10.2023
16 жовтня - у Всесвітній день хліба  🍞 🍞  у  Гімназія - інтернат 13 м.Києва   проведено пізнавальні освітні заходи за локаціями:
✅  Випікаємо, дегустуємо, смакуємо "Хліб наша сила, хліб - наша святість"
✅  Бібліотечний кінозал "Цікаві факти про хліб"
✅  Гра - бродилка "Як хліб на стіл прийшов"
✅  "Хліб - краса праці, і сила духу українців" інтерактивна гра

12.10.2023
Учні, батьки, педагоги  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  ярмаркували, щоб зібрати кошти на дрон для воїнів  110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка .
Зазначимо, що це вже наш 4 дрон, який стає очима воїнів на передовій. Продовжуємо збирати, плести, донатити, фасувати - долучайтеся!!!
🇺🇦

Наближаємо Перемогу разом 
💙 💛

10.10.2023

10 жовтня світова спільнота відзначає День ментального здоровʼя.

Впродовж дня 

Гімназія - інтернат 13 м.Києва

практичний психолог Сірак Л.П. познайомила дітей з іграми та вправами для стабілізації емоційного стану, а також як впоратися зі складними емоціями.

Дбати про ментальне здоров’я – вимога часу, у якому живемо. Це внутрішній ресурс, щоб жити життя, не втрачати власну опору та ставати опорою для інших.

06.10.2023

НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ - ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

Відбулася очікувана зустріч учнів 7-Б класу з Лапанем Іваном Андрійовичем, воїном 116 окремої бригади територіальної оборони на позивний - «Професор». Під час зустрічі дітей зацікавила розповідь військового про модифікацію дронів-розвідників. До початку повномасштабного вторгнення Лапань І.А. був улюбленим викладачем студентів КНУБА, заступником декана. В рамках зустрічі діти додали, що оператори дронів - справжні джедаї.

Дрони - очі військових. Донатимо на дрони.

14.03.2022
УЧИТЕЛЯМ, УЧНЯМ, БАТЬКАМ!
Вже з понеділка, 14 березня 2022 року, запускаємо Всеукраїнський онлайн розклад – він доступний за посиланням. ( https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad ) для всіх класів. 
Трансляція уроків також буде відбуватися на телеканалах Піксель, Плюсплюс, Суспільне.
Уроки також будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.
Щоб не допустити незворотних втрат у освіті, уже з 14 березня освітній процес у більшості регіонів буде відновлений. Він буде проходити з використанням технологій дистанційного навчання. Для зручності організації цього процесу для великої кількості дітей, зокрема евакуйованих, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад  bit.ly/3I05Qup .
Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням. Докладніше:  bit.ly/3w6G99f

24.02.2022.

Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

21.02.2022.
У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього
  Небесна сотня білих журавлів,
  Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
  Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

18.02.2022.
18 лютого в гімназії відбувся #Всеукраїнський #урок #з #медіаграмотності.
Урок покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Учні 9 класу обговорили різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин
#медіаграмотність_2022

14.02.2022.
Рогова Анастасія, учениця 10 класу гімназії, переможиця районного етапу МАН відділення біології та хімії, секції медицини, завітала до учнів 2-А класу, щоб презентувати цікавинки свого наукового дослідження "Профілактика та лікування хвороб людини за допомогою дельфінотерапії"🐬🐬
"...на власному прикладі я довела, що дельфінотерапія має не лише лікувальні властивості, а й піднімає настрій, надає позитивні емоції, дарує можливість спілкування з друзями - дельфінами" - Рогова Анастасія.
Учні були захоплені цікавим проєктом, долучилися до малювання, підтримали запропоновані активності.

12.02.2022.
НЕФОРМАЛЬНЕ НАВЧАННЯ - ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - РАДІСТЬ СПІЛКУВАННЯ.
Готуючись до ЗНО з української літератури, ми разом з одинадцятикласниками ласували смаколиками, пили запашний чай, говорили про любов славетних українських письменників у листах і в житті та про кохання героїв художніх творів.
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури.

♥️Свято наближається ♥️
♥️Валентинки приготуй,
І даруй, 💕даруй, 💞даруй💖💗💓.
Безліч чудових ідей Валентинок з паперу!!! Легко, просто і натхненно виходять у нашої малечі яскраві сердечка❤️♥️. Приєднуйтесь! 🙌 Кожному приємно зробити "валентинку" для дорогої людини своїми руками♥️💖

Питання вибору професії є дуже актуальним сьогодні, особливо якщо ти - одинадцятикласник. То чому ж не поговорити про професії мрії, та ще й англійською мовою?)   
Урок-проєкт учнів 11 класу  "Моя майбутня професія"  показав, що наші учні готові прийняти challenge від дорослого життя і впевнено крокувати назустріч своїй мрії!
Модератор - вчитель іноземних мов, Марія Головань

Першокласники святкують " 1️⃣ 0️⃣ 0️⃣  днів навчання в гімназії 📚 📝 ". Ми вже можемо.... читати, писати, виконувати складні вправи з фізичної культури, творити, фантазувати, мріяти 📚 ✏️ ⛹️ 🏋️ 🔮 … І сьогодні, провчившись 100 днів у школі, ми довели, що ми - ГІМНАЗИСТИ  🧑‍🎓 .

#БЕЗПЕЧНА_ШКОЛА_ВІД_А_ДО_Я

Майстер - клас з правил дорожнього руху "Безпека на дорозі. Види переходів" провели учні 7-А класу для учнів 3-А класу. Під час заходу діти переглянули навчальну презентацію, виготовили дорожні знаки та тематичний колаж, отримали буклети безпеки.

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА ВІД А ДО Я
Використання lego конструктора в позаурочній діяльності.
0️⃣7️⃣ лютого – 🧯День народження вогнегасника🧯
Про це учні 3-Б класу дізналися під час інтерактивного практичного заняття з використанням lego конструктора.
Відбулася "гра по новому" - з прийомами імітації реальної ситуації. Діти творчо подолали нестандартні виклики.
⛷️СПОРТ ЄДНАЄ УКРАЇНУ, СПОРТ ЄДНАЄ НАРОДИ!! 🏂
0️⃣4️⃣ лютого, в Пекіні дано старт XXIV зимовим Олімпійським іграм.
Сьогодні в гімназії проведено інформаційно - просвітницький challenge "Спорт єднає Україну, спорт єднає народи!"🥌🏒⛸️
"Це найбільші у світі змагання із зимових видів спорту, які відбуваються раз на чотири роки і триватимуть вони 19 днів (04-20 лютого). Україну на цих змаганнях представлятимуть 4️⃣5️⃣ спортсменів, які виборюватимуть нагороди в 1️⃣2️⃣ спортивних дисциплінах 🎿🛷🥌⛸️🏒. Вболіваємо за наших спортсменів!!!" - гімназійний пресцентр.
УЧНІ - ВЧИТЕЛІ - ПИСЬМЕННИКИ
"Книга — це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного" ( М. Рильський).
В учнів 11-го класу неперевершені емоції від презентації книги "Там, де починається Солом'янка", що народилася в Публічних бібліотеках Солом'янки (видавництво "Фенікс", авторка ідеї - Іванна Щербина. Над випуском працювали: Наталка Капустянська, Оксана Молчанова, Марія Шеремет, Гульнара Кутибаєва).
Учні 1- А класу привітали медичних працівників гімназії з професійним святом та дізналися багато цікавого про професію лікаря 😷🧑‍⚕️
Всесвітній день читання вголос📚🔊📖(02 лютого 2022 року)
В клубі Chitachi учні продовжили читати вголос казку "Кажан Жан".  
Діти були в захваті від сюжету: як важливо досягати мети, але пам'ятати про можливі небезпеки на шляху до її досягнення. Активно обговорювали вчинок Кажана і вирішили, що наполегливість - це добре, а безпека - перш за все!
 
 
ЦІКАВА КНИГА - УВАЖНИЙ ЧИТАЧ - ЖВАВЕ ОБГОВОРЕННЯ
Учні 11-го класу в рамках проєкту "Письменниця йде на урок" разом читають історично-любовний роман сучасної письменниці Тетяни Белімової "Винуваті люди"
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури. 
 АРТ- технології в дії!
  Ляльковий театр - це унікальне дійство, де актори і казкові герої разом створюють неповторні історії. Диво "живої" іграшки можливе!
 Учні 2-Б класу поділилися таємницями казкових героїв, які ожили і заговорили у сюжетних казках на новий лад. У дітей фінал відомих всім казок - емоційно позитивний, наповнений добром та співпереживанням.
 31 січня 2022 - День малювання сонця на снігу 🌞🎨
Учні початкової школи під час прогулянки зимовий похмурий день перетворили на сонячну феєрію

26.01.2022 року учні 1- Б класу реалізували виховний проєкт "ПОРТРЕТ ЩАСЛИВОЇ РОДИНИ"

Мета проєкту: формування у дітей ставлення до родини як до життєвої цінності.

До 104-ї річниці бою під Крутами в гімназії відбулися патріотичні заходи:
Відео роздум  "Молодь говорить про героїв Крут";
Інформаційний дайджест  " Пам'ять Крут ";
Інформаційні хвилинки від лідерів учнівського самоврядування для молодшої школи "Подвиг героїв Крут".
Герої Крут стали взірцем захисника Батьківщини - як і кіборги в новітній історії України.

Lego day's в гімназії (28.01 2022)

Сучасній школі відповідає інноваційна LEGO - система. «Навчання через дію» — LEGO-конструювання допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, будувати і фантазувати, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.
Це дає повну свободу дій учням молодшої школи. Робота є жвавою і цікавою і відкриває абсолютно нові перспективи, де немає меж фантазії
 

22 січня Україна відзначає День Соборності. До цієї дати в гімназії було проведено цикл патріотичних заходів:
✅  На Present podium гімназії - година державності "Вона - наш вимір, наша мрія, соборна вільна Україна".
✅  Гімназійний радіовісник "Акт Злуки УНР і ЗУНР- втілення ідеї Соборністі України".
✅  Історичний екскурс для учнів початкової школи "З вічною думкою про єдність на своїй землі".
Модератори заходів - Возненко С.Є., директор гімназії, Дзюба В.О, заступник директора з ВР.

 З метою обміну досвідом, виявлення інноваційних підходів у контексті розв’язання проблем проєктування розвитку обдарованої особистості, проведення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей 28 жовтня 2021 р. у гімназії-інтернаті №13 м. Києва було проведено психолого-педагогічний семінар "Теоретико - методологічні засади психологічної допомоги обдарованій особистості в освітньому процесі".  
 Модератори заходу: Сватко Г.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, Сірак Л.П., практичний психолог

 26.10.2021 р. в гімназії-інтернаті #13 відбулося засідання педагогічної ради "Удосконалення рівня професійної компетентності - один із основних напрямів реформування освіти" Доповідач Кувшинова О.В. наголосила, що за новим професійном стандартом учитель працює над формуванням загальних та професійних компетентностей, які об'єднано у 5 трудових функцій (навчання учнів предметів, партнерська взаємодія, організація безпечного та здорового освітнього середовища, управління освітнім процесом та безперервний професійний розвиток).  Учителі Нової української школи поділилися досвідом упровадження інноваційних технологій в осітній процес.
В рамках підготовки гімназії-інтернату #13 м. Києва до здійснення самоаналізу діяльності 25.10.2021 р. відбувся методичний дайджест "Самоаналіз освітньої діяльності закладу освіти",під час якого члени творчої групи ознайомилися з основними напрямками організації самооцінки та способами її формування, окреслили завдання на наступний місяць. 
Модератор заходу - заступник директора з навчально-виховної роботи Кондрицька К.В. 

24.10.2023

"Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 

24 жовтня в гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 
Захоплюючим ігровим моментом для педагогів була 
техніка психологічної самодопомоги.

20.10.2023

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ
До Дня української писемності та мови для учнів 7 - 11-х класів та вчителів-філологів відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» .
Керівниція цього онлайн каталогу та багатьох інших кроссекторальних проєктів - Надія Грачова; авторка сценаріїв і тестів - Ольга Ходацька, доктор філософії, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13; креативна дизайнерка - Олена Черкун; перекладачка - Марія Головань, вчителька англійської мови гімназії-інтернату № 13.
  Долучайтеся до проєкту «Українська література в коміксах», який репрезентує інноваційне інтерактивне вивчення української літератури з максимальним урахуванням не лише освітніх, але й насущних соціокультурних, ідеологічних і життєвих викликів драматичного сьогодення.

20.10.2023

ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ 
20 жовтня в  Гімназія - інтернат 13 м.Києв  відбулося цікаве та колоритне свято "Гарбузові витребеньки".
Родзинкою цього дня у гімназії стала виставкова інсталяція, виконана у помаранчевому "гарбузовому" стилі. "Створюємо і розвиваємо, плекаємо і примножуємо СВОЄ, РІДНЕ, українське!
🎃 💙 💛

19.10.2023

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ГІМНАЗІЇ 2023
Наші маленькі НУШівці граючись вигадують і втілюють в життя свої ідеї, фантазії, розвивають моторику і творче мислення. Діти з задоволенням ідуть до гімназії, де їх чекає креативна вчителька Бала С.А., яка стала модераторкою інтерактивного мовного заходу.

18.10.2023

Мовна вікторина 
 «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів 5-А класу було проведено мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе - рідна мова». Діти проявили свої знання й отримали заохочувальні призи. Під час вікторини панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Всі учасники освітнього процесу залишилися задоволені. 
Модератор заходу -учитель української мови Костенко С.В та класний керівник Горюнова О.М

17.10.2023
ЛІДЕРСЬКИЙ МАРАФОН 2023
Демократичне врядування - обов'язкова умова формування культури демократії та розвитку громадянських компетентностей в освітньому закладі. 
В рамках учнівського самоврядування "KIDS"  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  діють активні платформи:
✅ "ВзаємоДія" - мотиваційна платформа культури демократії гімназії 
✅  "Комунікація та гармонія"
✅ "Проєктна платформа"
На установчих зборах лідерського активу "Форум ідей" визначили, що залучення учнівських колективів до реалізації лідерських проєктів - це запорука успіху лідерської роботи. Тому було запропоновано долучитися до інтерактиву "Краща модель класного самоврядування".
"...ми прагнемо до доброчесної гімназійної спільноти, в якій нам більше дозволяють та уповноважують, а не регламентують та обмежують. В даному аспекті ми відчуваємо підтримку в трикутнику співпраці" - президентка "KIDS" Аріна Д.

16.10.2023
16 жовтня - у Всесвітній день хліба  🍞 🍞  у  Гімназія - інтернат 13 м.Києва   проведено пізнавальні освітні заходи за локаціями:
✅  Випікаємо, дегустуємо, смакуємо "Хліб наша сила, хліб - наша святість"
✅  Бібліотечний кінозал "Цікаві факти про хліб"
✅  Гра - бродилка "Як хліб на стіл прийшов"
✅  "Хліб - краса праці, і сила духу українців" інтерактивна гра

12.10.2023
Учні, батьки, педагоги  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  ярмаркували, щоб зібрати кошти на дрон для воїнів  110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка .
Зазначимо, що це вже наш 4 дрон, який стає очима воїнів на передовій. Продовжуємо збирати, плести, донатити, фасувати - долучайтеся!!!
🇺🇦

Наближаємо Перемогу разом 
💙 💛

10.10.2023

10 жовтня світова спільнота відзначає День ментального здоровʼя.

Впродовж дня 

Гімназія - інтернат 13 м.Києва

практичний психолог Сірак Л.П. познайомила дітей з іграми та вправами для стабілізації емоційного стану, а також як впоратися зі складними емоціями.

Дбати про ментальне здоров’я – вимога часу, у якому живемо. Це внутрішній ресурс, щоб жити життя, не втрачати власну опору та ставати опорою для інших.

06.10.2023

НАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ - ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

Відбулася очікувана зустріч учнів 7-Б класу з Лапанем Іваном Андрійовичем, воїном 116 окремої бригади територіальної оборони на позивний - «Професор». Під час зустрічі дітей зацікавила розповідь військового про модифікацію дронів-розвідників. До початку повномасштабного вторгнення Лапань І.А. був улюбленим викладачем студентів КНУБА, заступником декана. В рамках зустрічі діти додали, що оператори дронів - справжні джедаї.

Дрони - очі військових. Донатимо на дрони.

14.03.2022
УЧИТЕЛЯМ, УЧНЯМ, БАТЬКАМ!
Вже з понеділка, 14 березня 2022 року, запускаємо Всеукраїнський онлайн розклад – він доступний за посиланням. ( https://mon.gov.ua/ua/vseukrayinskij-rozklad ) для всіх класів. 
Трансляція уроків також буде відбуватися на телеканалах Піксель, Плюсплюс, Суспільне.
Уроки також будуть доступні на ТВ-платфомах MEGOGO, 1+1 video, Київстар ТБ.
Щоб не допустити незворотних втрат у освіті, уже з 14 березня освітній процес у більшості регіонів буде відновлений. Він буде проходити з використанням технологій дистанційного навчання. Для зручності організації цього процесу для великої кількості дітей, зокрема евакуйованих, Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський онлайн розклад  bit.ly/3I05Qup .
Інтерактивний розклад містить посилання на матеріали з різних ресурсів (Всеукраїнська школа онлайн, телеуроки, підручники тощо) для предметів згідно з календарно-тематичним плануванням. Докладніше:  bit.ly/3w6G99f

24.02.2022.

Сьогодні, 24 лютого 2022 року, в Україні введено воєнний стан. Президент підписав Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який підтримано Верховною Радою.

Воєнний стан запроваджено з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

21.02.2022.
У День Героїв Небесної Сотні ми віддаємо шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього
  Небесна сотня білих журавлів,
  Хай вічна пам’ять лишиться за вами.
  Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
🇺🇦 Ми Єдина країна! Ми прагнемо – миру, спокою, міцної і квітучої держави 🇺🇦

18.02.2022.
18 лютого в гімназії відбувся #Всеукраїнський #урок #з #медіаграмотності.
Урок покликаний привернути увагу молодого покоління до розвитку критичного мислення. Учні 9 класу обговорили різноманітні способи розпізнавання фейків, види маніпуляцій в мережі та розглянули процеси створення новин
#медіаграмотність_2022

14.02.2022.
Рогова Анастасія, учениця 10 класу гімназії, переможиця районного етапу МАН відділення біології та хімії, секції медицини, завітала до учнів 2-А класу, щоб презентувати цікавинки свого наукового дослідження "Профілактика та лікування хвороб людини за допомогою дельфінотерапії"🐬🐬
"...на власному прикладі я довела, що дельфінотерапія має не лише лікувальні властивості, а й піднімає настрій, надає позитивні емоції, дарує можливість спілкування з друзями - дельфінами" - Рогова Анастасія.
Учні були захоплені цікавим проєктом, долучилися до малювання, підтримали запропоновані активності.

12.02.2022.
НЕФОРМАЛЬНЕ НАВЧАННЯ - ПІДГОТОВКА ДО ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - РАДІСТЬ СПІЛКУВАННЯ.
Готуючись до ЗНО з української літератури, ми разом з одинадцятикласниками ласували смаколиками, пили запашний чай, говорили про любов славетних українських письменників у листах і в житті та про кохання героїв художніх творів.
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури.

♥️Свято наближається ♥️
♥️Валентинки приготуй,
І даруй, 💕даруй, 💞даруй💖💗💓.
Безліч чудових ідей Валентинок з паперу!!! Легко, просто і натхненно виходять у нашої малечі яскраві сердечка❤️♥️. Приєднуйтесь! 🙌 Кожному приємно зробити "валентинку" для дорогої людини своїми руками♥️💖

Питання вибору професії є дуже актуальним сьогодні, особливо якщо ти - одинадцятикласник. То чому ж не поговорити про професії мрії, та ще й англійською мовою?)   
Урок-проєкт учнів 11 класу  "Моя майбутня професія"  показав, що наші учні готові прийняти challenge від дорослого життя і впевнено крокувати назустріч своїй мрії!
Модератор - вчитель іноземних мов, Марія Головань

Першокласники святкують " 1️⃣ 0️⃣ 0️⃣  днів навчання в гімназії 📚 📝 ". Ми вже можемо.... читати, писати, виконувати складні вправи з фізичної культури, творити, фантазувати, мріяти 📚 ✏️ ⛹️ 🏋️ 🔮 … І сьогодні, провчившись 100 днів у школі, ми довели, що ми - ГІМНАЗИСТИ  🧑‍🎓 .

#БЕЗПЕЧНА_ШКОЛА_ВІД_А_ДО_Я

Майстер - клас з правил дорожнього руху "Безпека на дорозі. Види переходів" провели учні 7-А класу для учнів 3-А класу. Під час заходу діти переглянули навчальну презентацію, виготовили дорожні знаки та тематичний колаж, отримали буклети безпеки.

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА ВІД А ДО Я
Використання lego конструктора в позаурочній діяльності.
0️⃣7️⃣ лютого – 🧯День народження вогнегасника🧯
Про це учні 3-Б класу дізналися під час інтерактивного практичного заняття з використанням lego конструктора.
Відбулася "гра по новому" - з прийомами імітації реальної ситуації. Діти творчо подолали нестандартні виклики.
⛷️СПОРТ ЄДНАЄ УКРАЇНУ, СПОРТ ЄДНАЄ НАРОДИ!! 🏂
0️⃣4️⃣ лютого, в Пекіні дано старт XXIV зимовим Олімпійським іграм.
Сьогодні в гімназії проведено інформаційно - просвітницький challenge "Спорт єднає Україну, спорт єднає народи!"🥌🏒⛸️
"Це найбільші у світі змагання із зимових видів спорту, які відбуваються раз на чотири роки і триватимуть вони 19 днів (04-20 лютого). Україну на цих змаганнях представлятимуть 4️⃣5️⃣ спортсменів, які виборюватимуть нагороди в 1️⃣2️⃣ спортивних дисциплінах 🎿🛷🥌⛸️🏒. Вболіваємо за наших спортсменів!!!" - гімназійний пресцентр.
УЧНІ - ВЧИТЕЛІ - ПИСЬМЕННИКИ
"Книга — це джерело освіти, знання і якщо збагачення, то збагачення культурного і душевного" ( М. Рильський).
В учнів 11-го класу неперевершені емоції від презентації книги "Там, де починається Солом'янка", що народилася в Публічних бібліотеках Солом'янки (видавництво "Фенікс", авторка ідеї - Іванна Щербина. Над випуском працювали: Наталка Капустянська, Оксана Молчанова, Марія Шеремет, Гульнара Кутибаєва).
Учні 1- А класу привітали медичних працівників гімназії з професійним святом та дізналися багато цікавого про професію лікаря 😷🧑‍⚕️
Всесвітній день читання вголос📚🔊📖(02 лютого 2022 року)
В клубі Chitachi учні продовжили читати вголос казку "Кажан Жан".  
Діти були в захваті від сюжету: як важливо досягати мети, але пам'ятати про можливі небезпеки на шляху до її досягнення. Активно обговорювали вчинок Кажана і вирішили, що наполегливість - це добре, а безпека - перш за все!
 
 
ЦІКАВА КНИГА - УВАЖНИЙ ЧИТАЧ - ЖВАВЕ ОБГОВОРЕННЯ
Учні 11-го класу в рамках проєкту "Письменниця йде на урок" разом читають історично-любовний роман сучасної письменниці Тетяни Белімової "Винуваті люди"
Модераторка - О. Ходацька, вчителька української мови і літератури. 
 АРТ- технології в дії!
  Ляльковий театр - це унікальне дійство, де актори і казкові герої разом створюють неповторні історії. Диво "живої" іграшки можливе!
 Учні 2-Б класу поділилися таємницями казкових героїв, які ожили і заговорили у сюжетних казках на новий лад. У дітей фінал відомих всім казок - емоційно позитивний, наповнений добром та співпереживанням.
 31 січня 2022 - День малювання сонця на снігу 🌞🎨
Учні початкової школи під час прогулянки зимовий похмурий день перетворили на сонячну феєрію

26.01.2022 року учні 1- Б класу реалізували виховний проєкт "ПОРТРЕТ ЩАСЛИВОЇ РОДИНИ"

Мета проєкту: формування у дітей ставлення до родини як до життєвої цінності.

До 104-ї річниці бою під Крутами в гімназії відбулися патріотичні заходи:
Відео роздум  "Молодь говорить про героїв Крут";
Інформаційний дайджест  " Пам'ять Крут ";
Інформаційні хвилинки від лідерів учнівського самоврядування для молодшої школи "Подвиг героїв Крут".
Герої Крут стали взірцем захисника Батьківщини - як і кіборги в новітній історії України.

Lego day's в гімназії (28.01 2022)

Сучасній школі відповідає інноваційна LEGO - система. «Навчання через дію» — LEGO-конструювання допомагає дітям втілювати в життя свої задумки, будувати і фантазувати, захоплено працювати і бачити кінцевий результат своєї роботи.
Це дає повну свободу дій учням молодшої школи. Робота є жвавою і цікавою і відкриває абсолютно нові перспективи, де немає меж фантазії
 

22 січня Україна відзначає День Соборності. До цієї дати в гімназії було проведено цикл патріотичних заходів:
✅  На Present podium гімназії - година державності "Вона - наш вимір, наша мрія, соборна вільна Україна".
✅  Гімназійний радіовісник "Акт Злуки УНР і ЗУНР- втілення ідеї Соборністі України".
✅  Історичний екскурс для учнів початкової школи "З вічною думкою про єдність на своїй землі".
Модератори заходів - Возненко С.Є., директор гімназії, Дзюба В.О, заступник директора з ВР.

 З метою обміну досвідом, виявлення інноваційних підходів у контексті розв’язання проблем проєктування розвитку обдарованої особистості, проведення психолого-педагогічного супроводу обдарованих дітей 28 жовтня 2021 р. у гімназії-інтернаті №13 м. Києва було проведено психолого-педагогічний семінар "Теоретико - методологічні засади психологічної допомоги обдарованій особистості в освітньому процесі".  
 Модератори заходу: Сватко Г.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, Сірак Л.П., практичний психолог

 26.10.2021 р. в гімназії-інтернаті #13 відбулося засідання педагогічної ради "Удосконалення рівня професійної компетентності - один із основних напрямів реформування освіти" Доповідач Кувшинова О.В. наголосила, що за новим професійном стандартом учитель працює над формуванням загальних та професійних компетентностей, які об'єднано у 5 трудових функцій (навчання учнів предметів, партнерська взаємодія, організація безпечного та здорового освітнього середовища, управління освітнім процесом та безперервний професійний розвиток).  Учителі Нової української школи поділилися досвідом упровадження інноваційних технологій в осітній процес.
В рамках підготовки гімназії-інтернату #13 м. Києва до здійснення самоаналізу діяльності 25.10.2021 р. відбувся методичний дайджест "Самоаналіз освітньої діяльності закладу освіти",під час якого члени творчої групи ознайомилися з основними напрямками організації самооцінки та способами її формування, окреслили завдання на наступний місяць. 
Модератор заходу - заступник директора з навчально-виховної роботи Кондрицька К.В. 

24.10.2023

"Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 

24 жовтня в гімназії відбулося засідання педагогічної ради на тему: "Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах НУШ, компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризму". 
Захоплюючим ігровим моментом для педагогів була 
техніка психологічної самодопомоги.

20.10.2023

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ
До Дня української писемності та мови для учнів 7 - 11-х класів та вчителів-філологів відбулася презентація проєкту Українського культурного фонду «УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА В КОМІКСАХ» .
Керівниція цього онлайн каталогу та багатьох інших кроссекторальних проєктів - Надія Грачова; авторка сценаріїв і тестів - Ольга Ходацька, доктор філософії, вчителька української мови і літератури гімназії-інтернату № 13; креативна дизайнерка - Олена Черкун; перекладачка - Марія Головань, вчителька англійської мови гімназії-інтернату № 13.
  Долучайтеся до проєкту «Українська література в коміксах», який репрезентує інноваційне інтерактивне вивчення української літератури з максимальним урахуванням не лише освітніх, але й насущних соціокультурних, ідеологічних і життєвих викликів драматичного сьогодення.

20.10.2023

ГАРБУЗОВІ ВИТРЕБЕНЬКИ 
20 жовтня в  Гімназія - інтернат 13 м.Києв  відбулося цікаве та колоритне свято "Гарбузові витребеньки".
Родзинкою цього дня у гімназії стала виставкова інсталяція, виконана у помаранчевому "гарбузовому" стилі. "Створюємо і розвиваємо, плекаємо і примножуємо СВОЄ, РІДНЕ, українське!
🎃 💙 💛

19.10.2023

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ГІМНАЗІЇ 2023
Наші маленькі НУШівці граючись вигадують і втілюють в життя свої ідеї, фантазії, розвивають моторику і творче мислення. Діти з задоволенням ідуть до гімназії, де їх чекає креативна вчителька Бала С.А., яка стала модераторкою інтерактивного мовного заходу.

18.10.2023

Мовна вікторина 
 «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»
Напередодні Дня української писемності та мови для учнів 5-А класу було проведено мовну вікторину «Єдиний скарб у тебе - рідна мова». Діти проявили свої знання й отримали заохочувальні призи. Під час вікторини панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Всі учасники освітнього процесу залишилися задоволені. 
Модератор заходу -учитель української мови Костенко С.В та класний керівник Горюнова О.М

17.10.2023
ЛІДЕРСЬКИЙ МАРАФОН 2023
Демократичне врядування - обов'язкова умова формування культури демократії та розвитку громадянських компетентностей в освітньому закладі. 
В рамках учнівського самоврядування "KIDS"  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  діють активні платформи:
✅ "ВзаємоДія" - мотиваційна платформа культури демократії гімназії 
✅  "Комунікація та гармонія"
✅ "Проєктна платформа"
На установчих зборах лідерського активу "Форум ідей" визначили, що залучення учнівських колективів до реалізації лідерських проєктів - це запорука успіху лідерської роботи. Тому було запропоновано долучитися до інтерактиву "Краща модель класного самоврядування".
"...ми прагнемо до доброчесної гімназійної спільноти, в якій нам більше дозволяють та уповноважують, а не регламентують та обмежують. В даному аспекті ми відчуваємо підтримку в трикутнику співпраці" - президентка "KIDS" Аріна Д.

16.10.2023
16 жовтня - у Всесвітній день хліба  🍞 🍞  у  Гімназія - інтернат 13 м.Києва   проведено пізнавальні освітні заходи за локаціями:
✅  Випікаємо, дегустуємо, смакуємо "Хліб наша сила, хліб - наша святість"
✅  Бібліотечний кінозал "Цікаві факти про хліб"
✅  Гра - бродилка "Як хліб на стіл прийшов"
✅  "Хліб - краса праці, і сила духу українців" інтерактивна гра

12.10.2023
Учні, батьки, педагоги  Гімназія - інтернат 13 м.Києва  ярмаркували, щоб зібрати кошти на дрон для воїнів  110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка .
Зазначимо, що це вже наш 4 дрон, який стає очима воїнів на передовій. Продовжуємо збирати, плести, донатити, фасувати - долучайтеся!!!
🇺🇦

Наближаємо Перемогу разом 
💙 💛

10.10.2023

10 жовтня світова спільнота відзначає День ментального здоровʼя.

Впродовж дня 

Гімназія - інтернат 13 м.Києва

практичний психолог Сірак Л.П. познайомила дітей з іграми та вправами для стабілізації емоційного стану, а також як впоратися зі складними емоціями.

Дбати про ментальне здоров’я – вимога часу, у якому живемо. Це внутрішній ресурс, щоб жити життя, не втрачати власну опору та ставати опорою для інших.