Контакти  +38 (044) 4083945                        gimnazia13@ukr.net
Соціальні мережі

До 80-тої річниці трагедії Бабиного Яру. 

Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва. 

Участь у проєкті "Камені спотикання. Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва", який реалізували учні гімназії під педагогічним супроводом вчителя історії Ірини Довганенко, завершено.Проєкт є даниною пам'яті тим, хто загинув від рук нацистів в роки Другої світової війни або врятувався всупереч долі. 

4 жовтня на вулиці Костьольній, 9 встановлено Камінь спотикання в пам'ять Василя Михайловського, який у вересні 1941 року був врятований від розстрілу у Бабиному Яру. В церемонії взяли участь рідні Василя Михайловського, Посли Німеччини - Анка Фельдгузен, Великої Британії - Мелінда Сіммонс, Канади - Лариса Галадза, директор гімназії-інтернату Світлана Возненко та члени дослідницької групи Олександра Грицай та Анастасія Бока,  голова Всеукраїнської асоціації євреїв - УЗНИКІВ гетто та концтаборів Борис Забарко, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. 

...коли люди бачать ім'я і долю однією жертви поруч із місцем, що з нею пов'язане, злочини нацизму стають для них реальністю. (учениця 11 класу Анастасія Бока) 

... ми розуміємо, що маємо зробити все для того, щоб трагедія Голокосту ніколи не повторилася, адже життя кожної людини це безцінний дар...(учениця 11 класу Олександра Грицай).